5 základných výhod používania lacných papierových tašiek

V dnešnej dobe, keď nakupujeme v supermarkete, počúvame od predajcov otázku „Plastová alebo papierová taška?“. Stále častejšie volíme túto ekologickú možnosť bez zaváhania a ide samozrejme o lacné papierové tašky a papierové tašky na víno. Dôvodom je zvýšené povedomie o ochrane životného prostredia a škodlivosti plastových obalov. Namiesto živých oceánov vidíme stále viac hrôzostrašných fotografií tony plastov, ktoré ich plnia až po okraj. Sme si vedomí toho, že zdanlivo prozaický výber lacnej papierovej tašky miesto tradičnej igelitovej môže skutočne zlepšiť stav našej planéty. Pokiaľ však nie ste presvedčení, že výber lacných papierových tašiek má zmysel, po prečítaní nižšie uvedených bodov budú všetky vaše pochybnosti zabudnuté. 

papierová taška

Lacné papierové tašky – 5 základných výhod

1. Papier je biologicky rozložiteľný 

Nie nadarmo bola táto výhoda uvedená ako prvá. Biologická rozložiteľnosť je hlavnou výhodou lacných papierových tašiek. V tomto zrovnaní je plast veľmi nepriaznivý. Podľa najnovších správ nie je tento materiál biologicky rozložiteľný a proces jeho úplnej deštrukcie trvá minimálne 500 rokov. Táto doba zodpovedá asi dvadsiatim generáciám, takže stojí za to vyberať výrobky vyrobené z materiálov „priateľských k životnému prostrediu“ pre ďalšie generácie. Pre zrovnanie, papier sa biodegraduje za menej než šesť mesiacov, a čo je dôležité, tento odpad nepoškodzuje štruktúru pôdy, ale mení ich na žilový substrát pre rastliny.

 

2. Lacné papierové tašky sú určené k viacnásobnému použitiu. Lacné papierové tašky môžete mať s vlastnou potlačou

Znečistenie životného prostredia alarmujúcim spôsobom rastie. Ekológovia sú znepokojení jeho negatívnymi dopadmi, ktoré radikálne menia život, ako ho poznáme. Početné anomálie počasia sú reakciou našej planéty na nárast znečistenia.

papierová taška čerstvě utrženo

Aby sme zachránili prírodu, na trhu sa objavuje stále viac výrobcov, ktorí ponúkajú nákupné tašky z ekologických materiálov. Vysoká dostupnosť tohoto typu tašiek znamená, že stále viac spoločností a zákazníkov používa len tento typ nosičov. Sú určené pre viacnásobné použitie, vďaka stabilnej štruktúre a vysokej pevnosti a pri správnom skladovaní nám môžu slúžiť naozaj dlho.

 

3. Papier šetrí energiu

Výberom lacnej papierovej tašky ušetríte energiu. Ste prekvapení? Na výrobu lacných papierových tašiek sa používajú prírodné materiály, takže ich spracovávanie nevyžaduje enormné energetické výdaje. Tieto materiály sú dostupné aj lokálne, vďaka čomu sa taktiež ušetrí energia spojená s dovozom potrebných surovín. 

 

4. Eko tašky lacné

Papierové tašky sú nielen ekologické, ale taktiež veľmi lacné. Cena jednej papierovej tašky je len pár korún. Nízke náklady súvisiace s dovozom materiálov umožňujú výrobcom ušetriť veľké množstvo peňazí, čo priamo ovplyvňuje jednotkovú cenu lacnej papierovej tašky. Pri nákupe veľkého množstva papierových tašiek môžete tiež počítať s ďalšími množstevnými zľavami!

 

5. Papierové tašky ako marketingový nástroj

Faktom je, že lacné papierové tašky s potlačou sú v zrovnaní s tými plastovými vnímané elegantnejšie. Pred niekoľko rokmi boli lacné papierové tašky vyhradené len pre prémiové značky, bolo to spojené s túžbou dodať značke prestíž a vytvárať ju tak, aby sa starala o každý detail. Veľa podnikateľov si všimlo výhod používania lacných papierových tašiek, takže to rozhodne zvýšilo záujem o nákup tohoto typu médií. Veľmi dôležitou výhodou, ktoré si všimli predovšetkým ľudia zodpovední za marketing, je možnosť potlače vybranej grafiky, ktorá vám umožní získať ďalšie reklamné médium za nízku cenu. Používanie reklamnej tašky má priamy dopad na zvyšovanie povedomia o značke. 

Papierové tašky reštaurácií

Ako môžete vidieť, lacné papierové tašky s potlačou majú mnoho výhod. Vykonávajú marketingovú funkciu, generujú úspory, a hlavne šetria životné prostredie. Pokiaľ teda stále používate igelitové tašky, práve teraz je ideálny čas zmeniť svoje návyky!

Vyberte si vhodnú tašku z nášho e-shopu

Potrebujete pomôcť s výberom vhodnej tašky?

Poradíme vám, aký druh tašky je optimálny pre váš odbor podnikania. Máme 15 rokov skúseností v odbore papierových tašiek a obalov. Stačí nám napísať vašu predstavu do formulára nižšie. Ihneď sa budeme venovať vášmu požiadavku.

Lacno, rýchlo, ekologicky

skvelé ceny

Skvelé ceny

Najväčší sklad pre ČR a Slovensko, cez 3.000.000 kusov tašiek vo vlastných skladoch. Jednoduchá online objednávka. Rôzne veľkosti, všestranné použitie. Vysoká kvalita.

Rýchle dodávky

Rýchle dodávky

Expedícia objednávok do 24 hodín. Tašky bez tlače expedujeme okamžite, skladové tašky s tlačou už od 1 týždňa, expresne aj skôr a zákazkovo vyrábané tašky na mieru potom od 2 týždňov.

Bezigelitky

Bezigelitky

Chceme ukázať firmám aj jednotlivcom, že to ide aj bez igelitových tašiek, ktoré tvoria významnú súčasť plastového odpadu. Prevádzkujeme nezávislý ekologický portál #bezigelitky